Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Ranking STEM Perspektywy 2016 – poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce

– Gratuluję wszystkim szkołom, które postawiły na naukę przedmiotów ścisłych i przyrodniczych – powiedział we wtorek Wiceminister edukacji.

Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN wziął udział w ogłoszeniu ogólnopolskich wyników rankingu STEM Perspektywy 2016. Uroczystość odbyła się podczas międzynarodowej konferencji „STEM Education for Innovation” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Celem rankingu STEM jest promowanie wśród młodych ludzi pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka. Ważne jest także inspirowanie młodzieży do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w zakresie nauk ścisłych. Ranking wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia.

Zwycięzcą tegorocznej edycji rankingu w kategorii liceów zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Wśród techników zwyciężyło Technikum Łączności nr 14 w Krakowie.

Laureaci rankingu w kategorii licea:

XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie.
Liceum Akademickie UMK w Toruniu.
XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.
LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.
Publiczne LO Politechniki Łódzkiej w Łodzi.
Laureaci rankingu w kategorii technika:

Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie.
Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu.
Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu.
Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu.
Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie.
W rankingu STEM (nazwa od angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka), zarówno jeśli chodzi o licea, jak i o technika, uwzględniono te szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów. Dodatkowo brano pod uwagę średnie wyniki szkoły z matematyki, które musiały być na poziomie powyżej 0,75 średniej krajowej.

Ranking został oparty na trzech kryteriach: wynikach matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki z astronomią, chemii i informatyki, wynikach matury obowiązkowej z matematyki oraz sukcesach szkół w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM.

Nad prawidłowością przygotowania rankingu, ustaleniem jego metodologii, nadzorem nad weryfikacją danych oraz zatwierdzeniem i ogłoszeniem wyników czuwała kapituła. W skład gremium oceniającego weszły osoby zaufania publicznego, mające uznany dorobek w dziedzinach objętych rankingiem. Przewodniczącym kapituły był rektor AGH w Krakowie prof. Tadeusz Słomka.

Pełny ranking dostępny jest na stronie internetowej.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2016/05/31

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT