Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Wiceminister Tadeusz Sławecki na uroczystym zakończeniu roku szkoły w Ruchu

– Chcemy, aby nauczyciele kładli nacisk na ocenianie rzeczywistego wysiłku i zaangażowania uczniów w zajęcia WF, zgodnie z ich możliwościami i predyspozycjami, a także zachęcali uczniów do regularnego wysiłku fizycznego w czasie wolnym od nauki – powiedział wiceminister edukacji narodowej Tadeusz Sławecki podczas dzisiejszej (19 września) uroczystości zakończenia Roku Szkoły w Ruchu. W spotkaniu, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 26 im. Mirosława Biernackiego na warszawskiej Woli, uczestniczyli podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, kuratorzy i pracownicy kuratoriów oświaty, a także przedstawiciele instytucji i organizacji tworzących Koalicję Roku Szkoły w Ruchu. Specjalnym gościem spotkania był znany polski żeglarz Mateusz Kusznierewicz.

W swoim wystąpieniu wiceminister Tadeusz Sławecki wspominał początki akcji. – W tym samym dniu, w którym Minister Edukacji Narodowej obwołał rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, zawiązała się Koalicja na rzecz RSR, którą utworzyło 58 partnerów. W jej skład weszły instytucje i organy służby publicznej, organizacje pozarządowe i samorządowe, a także jednostki samorządu terytorialnego. Wszyscy zobowiązali się do wspierania działań zachęcających uczniów do aktywności fizycznej w szkole i poza nią – podkreślał sekretarz stanu w MEN, dziękując Koalicjantom RSR za zaangażowanie na rzecz akcji.

Wiceminister Sławecki przypomniał, że w czasie trwania Roku Szkoły w Ruchu Ministerstwo Edukacji Narodowej, wraz Koalicjantami RSR, poprzez różnorodne działania informacyjno-promocyjne zwracało uwagę m.in. na uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko zajęcia WF, ale każda aktywność fizyczna wykonywana w ciągu dnia. Natomiast umiejętne planowanie czasu na naukę i aktywny wypoczynek pozwala zachować zdrowy i higieniczny tryb życia, który jest drogą do osiągania życiowych sukcesów i zwiększania wiary w siebie i własne możliwości.

– Cieszymy się, że udało się nam zachęcić do aktywności fizycznej tak wielu młodszych i starszych uczniów – mówił sekretarz stanu Tadeusz Sławecki, podkreślając, że w zorganizowanej przez MEN we współpracy z resortowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji akcji „Ćwiczyć każdy może” wzięło udział aż 4 456 szkół i przedszkoli. Dodatkowo swoimi pomysłami na organizację ciekawych lekcji WF i zajęć pozaszkolnych podzieliło się z MEN i użytkownikami profilu Roku Szkoły w Ruchu na Facebooku blisko 3 200 osób. Dzięki temu profil RSR stał się bazą najlepszych i najciekawszych dobrych praktyk.

– Rok Szkoły w Ruchu nie był jedynie rokiem walki z absencją uczniów na lekcjach WF. Chodziło nam także, a nawet przede wszystkim, o popularyzację zdrowego trybu życia – mówił wiceminister Tadeusz Sławecki, podkreślając, że akcja RSR przyniosła wiele pozytywnych i czasem zupełnie niespodziewanych efektów. Z jednej strony pobudziła w uczniach kreatywność w wykorzystaniu tradycyjnego sprzętu sportowego i innych rekwizytów do przeprowadzania oryginalnych zajęć ruchowych (typu unihokej na rolkach czy zumba z woreczkiem na głowie), gier i zabaw (np. kręgle z recyklingu, wyścigi z pisankami). Z drugiej strony przyczyniła się do podniesienia prestiżu nauczyciela WF, podkreślając jego rolę jako animatora życia szkolnego i autorytetu w zakresie zdrowego trybu życia i odżywiania się.

– Wyniki akcji „Rok Szkoły w Ruchu” są tak imponujące, że zachęcają nas, aby wraz z innymi resortami i Koalicjantami RSR kontynuować dotychczasowe działania – mówił sekretarz stanu w MEN Tadeusz Sławecki. – Chcemy to robić m.in. w ramach realizacji Rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” na lata 2014-2016. Aby to robić skutecznie, konieczna jest jednak dalsza współpraca środowisk rodziców, społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych, które podejmują działania zachęcające dzieci i młodzież do wysiłku na rzecz zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej – dodał wiceminister.

Strona internetowa Roku Szkoły w Ruchu
Profil MEN na Facebooku – Rok Szkoły w Ruchu
Koalicjanci Roku Szkoły w Ruchu 

Data: 2014/09/19

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT