Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Sposób prowadzenia zajęć dodatkowych powinien zostać określony w statucie szkoły, jako zagadnienie z zakresu organizacji pracy szkoły publicznej (art. 60 ust. 1 pkt 4 UoSO,...

PORADA PRAWNA

Czy z dodatkowych zajęć edukacyjnych w liceum (piosenka, zaj. aktorskie) muszą być wystawiane oceny? Jeśli nie jak wpisywać je na świadectwo? Czy formę tych zajęć ma określać statut? Czy można zrobić dodatkowy egzamin i np. wydać dyplom na koniec szkoły z zajęć aktorskich?

Sposób prowadzenia zajęć dodatkowych powinien zostać określony w statucie szkoły, jako zagadnienie z zakresu organizacji pracy szkoły publicznej (art. 60 ust. 1 pkt 4 UoSO, § 2 ust. 1 pkt z załącznika nr 4 do rozporządzenie MEN z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624 z późn. zm.) lub niepublicznej (art. 84 ust. 2 pkt 4 UoSO).
Zgodnie z ust. 7a załącznika nr 1 do rozporządzenia MEN z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, Dz. U. z 2014 r., poz. 893 z późn. zm. w części świadectwa przeznaczonej na wpisanie dodatkowych zajęć edukacyjnych należy wpisać tylko dodatkowe zajęcia edukacyjne, które zostały wprowadzone do szkolnego planu nauczania na podstawie § 3 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych, Dz. U. z 2012 r., poz. 204 z późn. zm. oraz zajęcia nauki języka mniejszości narodowej lub etnicznej, języka regionalnego, nauki własnej historii i kultury. Inne zajęcia dodatkowe nieuwzględnione w planie nauczania nie są wpisywane na świadectwie. Ocenianiu podlegają obowiązkowe i dodatkowe zajęcia edukacyjne uwzględnione w planie nauczania, zachowanie ucznia, zajęcia religii lub etyki, a także zajęcia nauki języka mniejszości narodowej lub etnicznej, języka regionalnego, nauki własnej historii i kultury (art. 44a i n. UoSO). Wewnątrzszkolne ocenianie powinno określać, czy także dodatkowe zajęcia nieuwzględnione w planie nauczania są i w jaki sposób oceniane (np. po zdaniu egzaminu), przy tym oceny nie będą mogły zostać wliczone do średniej i decydować o klasyfikacji oraz promocji ucznia. Możliwe jest wydawanie dyplomów, czyli innego dokumentu niż świadectwo szkolne (art. 44b ust. 6, art. 44f ust. 2 i 3 UoSO).
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT