Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole
Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Jeśli jest to wypoczynek organizowany przez szkołę, kolonie - należy je zgłaszać oraz wypełnić odpowiednie druki, dopełnić formalności związane z kwalifikacją...

PORADA PRAWNA

27 stycznia 2010 Prawo oświatowe

Nawiązując do poprzedniego pytania, czy w przypadku organizacji zajęć w czasie ferii przez nauczycieli w szkole należy ten fakt zgłaszać do kuratorium oświaty?

Jeśli jest to wypoczynek organizowany przez szkołę, kolonie - należy je zgłaszać oraz wypełnić odpowiednie druki, dopełnić formalności związane z kwalifikacją obiektu. Jeśli natomiast są to zajęcia dla uczniów tej szkoły nie mające charakteru w/w – nie ma takiej konieczności.

Rozporządzenie MEN z 21.01.1997 r. w sprawie warunków jakie musza spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży a także zasad organizowania i nadzorowania.
§ 3. 1. Wypoczynek może być organizowany w formie wypoczynku wyjazdowego (np. kolonie, obozy, zimowiska) i formach wypoczynku w miejscu zamieszkania (np. półkolonie, wczasy w mieście ) zwanymi dalej "placówkami wypoczynku ".
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe


Copyright 2013 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com