Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Informacje prasowe

Co robić, gdy nie ma miejsc w przedszkolu

W wielu miastach rodzice właśnie się dowiedzieli, że ich dziecko nie zostało przyjęte do przedszkola i zastanawiają się, co zrobić. Rzeczpospolita podpowiada jakie mają prawa i możliwości.

Zgodnie z ustawą z 7 września 1991 r. o systemie oświaty oraz rozporządzeniem ministra edukacji i sportu z 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych (DzU nr 26, poz. 232) gmina musi zapewnić miejsce w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym dla dziecka, które w danym roku ukończy pięć lat, oraz dla sześciolatka, który nie rozpocznie obowiązku szkolnego i będzie kontynuował edukację przedszkolną. Nie musi jednak zapewniać miejsca w placówce wybranej przez rodzica. W wypadku przedszkoli nie obowiązuje rejonizacja. Przedszkola nie mają przypisanych rejonów, z których muszą przyjąć dzieci w pierwszej kolejności. Aby dziecko zapisać do wybranej placówki, warto udać się do jej dyrektora i porozmawiać z nim osobiście. Jeśli bowiem zwolnią się w niej miejsca, to dyrektor zdecyduje, kogo przyjmie w następnej kolejności.

 

Szczegółowe zasady rekrutacji, a zatem i procedurę odwoławczą, określa statut przedszkola. Tak wynika z załącznika nr 1 do rozporządzenia z 7 marca 2005 r. ministra edukacji narodowej i sportu w sprawie ramowych statutów placówek publicznych.

 

źródło: Rzeczpospolita, autor: jol

Data: 2012/04/24

 




Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT