Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMYInformacje prasowe

Kto może zostać opiekunem w żłobku lub klubie dziecięcym

Najprostszym sposobem, aby zostać opiekunem w żłobku lub klubie dziecięcym, jest posiadanie kwalifikacji w jednym z wymienionych w ustawie żłobkowej zawodów. Są to pielęgniarka, położna, opiekunka dziecięca, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz pedagog opiekuńczo-wychowawczy.

Ustawa nie stawia wobec tych osób żadnych wymagań, jeżeli chodzi o doświadczenie w pracy z maluchami. Natomiast opiekunowie, którzy nie mają ukończonych studiów na jednym z tych kierunków, też będą mogli podjąć pracę w tych instytucjach opieki, ale pod dodatkowymi warunkami. Po pierwsze, tak się stanie, jeśli mają wykształcenie średnie i co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Jeżeli jednak osoba spełniająca te wymagania nie pracowała w takim charakterze w ciągu sześciu miesięcy bezpośrednio przed podjęciem zatrudnienia w żłobku lub klubie dziecięcym, musi odbyć 80-godzinne szkolenie. Po drugie, każdy zainteresowany mający co najmniej średnie wykształcenie może pracować z małymi dziećmi, ale jeszcze przed zatrudnieniem jako opiekun musi skończyć trwające 280 godzin szkolenie. W jego ramach 80 godzin muszą stanowić zajęcia praktyczne, np. w żłobku, polegające na zajmowaniu się maluchami pod kierunkiem innej doświadczonej osoby.

 

źródło: Dziennik Gazeta Prawna (dodatek: Gazeta Prawna), autor: Michalina Topolewska

Data: 2011/10/07

 
Copyright 2017 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT