Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYInformacje prasowe

XV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy dla młodzieży szkolnej

W tym roku odbędzie się już XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W listopadzie rozpoczęły się ogólnopolskie eliminacje do konkursu.

 

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego jest jednym z ważniejszych punktów programu „Promocja języka polskiego” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Obie inicjatywy towarzyszą kampanii społeczno edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.


Ideą każdego z projektów jest promocja języka polskiego i zachęcanie młodych ludzi do dbałości o piękno polszczyzny. W ramach samego konkursu młodzież ma zdobyć cenne umiejętności, przydatne w życiu publicznym oraz w codziennych sytuacjach.


W listopadzie 2012 r. w ośmiu miastach Polski odbędą się eliminacje do konkursu (pierwsze z nich miały miejsce 9 XI w Brzesku). Eliminacjom mogą towarzyszyć warsztaty, koncerty i wystawy. Finał konkursu odbędzie się 3 grudnia w Katowicach.


Uczestnicy rozgrywek będą przemawiać na żywo, z pamięci, przez 6 minut. Występy mają nawiązywać do hasła – cytatu z Cypriana Kamila Norwida:
Do tych, który mają tak za tak – nie za nie.
Bez światło cienia…
Tęskno mi, Panie…


Jury oceniające uczestników będzie zwracało uwagę na wartość merytoryczną przedstawienia, samodzielność sądów mówcy, język, styl, kompozycję wypowiedzi oraz sposób jej przekazu. Zwycięzcy konkursu otrzymają bony pieniężne o wartości od 100 do 700 zł.


Szczegółowe informacje na temat konkursu, a także terminów oraz miejsc eliminacji można odnaleźć na stronach http://www.krasomowczy.pl oraz http://www.rok.katowice.pl/pl/dokumenty/regulamin%20OKK.pdf

 

Źródła:
http://www.rok.katowice.pl/pl/dokumenty/regulamin%20OKK.pdf
http://www.krasomowczy.pl
 

Data: 2012/11/16

 
Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT