Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

17 września 2018 Sukces młodych informatyków

Znakomicie spisali się polscy uczniowie na zawodach informatycznych European Junior Olympiad in Informatics, których druga edycja odbyła się w Innopolis (Kazań, Rosja). W tym roku nasi młodzi informatycy mogą pochwalić się zdobyciem 4 medali – 2 srebrnych i 2 brązowych.

Srebrny krążek wywalczyli: Jan Strzeszyński z Warszawy (Oddziały Gimnazjalne w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica) oraz Antoni Długosz z Krakowa (Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza).

Brązowe medale z Rosji przywieźli: Zuzanna Kiczak z Wrocławia (Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi) oraz Korneliusz Obarski z Lublina (Prywatne Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi).

Dwóch medalistów, Jana Strzeszyńskiego i Antoniego Długosza, przygotowywał do olimpiady Daniel Olkowski – nauczyciel, który prowadzi otwarte olimpijskie kółko informatyczne przy XIV LO im. S. Staszica w Warszawie. Jego podopieczni byli wielokrotnie nagradzani w krajowych i europejskich konkursach informatycznych.

Pierwsza edycja European Junior Olympiad in Informatics odbyła się w stolicy Bułgarii. W tegorocznych zawodach wzięło udział 76 uczniów z kilkunastu europejskich krajów. Celem European Junior Olympiad in Informatics jest wspieranie młodych talentów informatycznych i zachęcanie uczniów do rozwijania swoich umiejętności w tej dziedzinie.

Pełną listą nagrodzonych można znaleźć na stronie http://ejoi2018.org/results2018.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji 

Data: 2018/09/17

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT