Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

70 lat Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach – uroczystość z udziałem szefowej MEN

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w piątek, 19 maja br., wzięła udział w jubileuszu 70-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka nr 4 w Świebodzicach.

To szkoła, w której minister Anna Zalewska rozpoczynała swoją pracę zawodową jako nauczyciel. Placówka świętowała jubileusz w gronie społeczności szkolnej, absolwentów, przyjaciół i byłych pracowników.

– Dwa lata spędzone w tej szkole ukształtowały mnie na dalsze życie. Dały mi siłę i odwagę do zmian. Doskonale pamiętam rady pedagogiczne, gdy starsze, doświadczone koleżanki podpowiadały mi jak pracować z uczniami oraz wskazywały konkretne rozwiązania – mówiła ze wzruszeniem szefowa MEN. – To była szkoła, w której nikt się nikogo nie bał. I tak właśnie szkoła powinna wyglądać, za co serdecznie dziękuję wszystkim dyrektorom i nauczycielom – dodała.

Odnosząc się do wdrażanej obecnie reformy edukacji, szefowa MEN podkreśliła, że jednym z elementów zmian jest wsparcie tzw. małych szkół.

– Chcemy małych szkół, jednej zmiany, żeby dzieci były ze sobą, by były bezpieczne, by rodzice i nauczyciel się znali. Mamy służyć dzieciom, a nie przeszkadzać im w edukacji – powiedziała minister Anna Zalewska.

Obchodom piątkowego jubileuszu towarzyszyły występy artystyczne uzdolnionych uczniów „Czwórki”. Dyrekcja szkoły uhonorowała także czterech długoletnich dyrektorów placówki, wręczając im pamiątkowe statuetki. Otrzymali je: Grażyna Bernasińska, Elżbieta Muzyka, Ewa Limberger i Janusz Kierul.

Udział w piątkowej uroczystości wziął Dolnośląski Kurator Oświaty, parlamentarzyści, władze samorządowe oraz mieszkańcy Świebodzic. 

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Data: 2017/05/22

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT