Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

BohaterON – seminaria dla nauczycieli

W ramach ogólnopolskiej akcji BohaterON – włącz historię! zostaną zorganizowane bezpłatne seminaria dla nauczycieli historii, które poruszają problematykę Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego. Seminaria – po jednym w każdym województwie – odbędą się na początku roku szkolnego 2017/2018. Mogą w nich uczestniczyć nauczyciele pracujący z młodzieżą w wieku 14-19 lat.

Deklaracje udziału w seminarium należy zgłaszać do 31 sierpnia lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc. W każdym szkoleniu może uczestniczyć nie więcej niż 15 osób.

Podczas seminariów nauczyciele będą mogli dowiedzieć się, czym jest edukacja pozaformalna i historia mówiona oraz poznać nowe metody dydaktyczne, które pomogą im w efektywnym prowadzeniu zajęć. Dodatkowo pedagodzy otrzymają przykładowe scenariusze zajęć lekcyjnych i zapoznają się z grami edukacyjnymi Instytutu Pamięci Narodowej.

Po szkoleniu każdy pedagog będzie zobowiązany do przeprowadzenia w swojej placówce warsztatów edukacyjnych z młodzieżą, a także do zrealizowania wraz z grupą 5 uczniów specjalnego projektu promującego historię Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego. Po złożeniu sprawozdań z przeprowadzonych działań zostanie wybranych 16 najlepszych projektów (po jednym z każdego województwa). Wyróżnione grupy organizatorzy nagrodzą wycieczką po wojennej Warszawie.

BohaterOn – włącz historię! to ogólnopolski projekt, którego celem jest wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i krzewienie postaw patriotycznych. Akcja składa się z trzech obszarów: wysyłania bezpłatnych kartek do Powstańców Warszawskich, warsztatów dla uczniów i wirtualnego leksykonu. Pierwsza edycja kampanii została zorganizowana w 2016 r. i cieszyła się ogromną popularnością – w warsztatach wzięło udział ponad tysiąc uczniów, a do Powstańców wysłano blisko 100 tys. kartek. W tym roku kampanię poszerzono o bezpłatne seminaria dla nauczycieli.

Więcej informacji na temat szkoleń można znaleźć na stronie bohateron.pl oraz na profilu facebook.com/BohaterON

Cykl seminariów dla nauczycieli został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Szkolenia zostaną przeprowadzone we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

 

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2017/08/30

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT