Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMYKomunikaty KO

„dalEKOwzroczni” zapraszają na ekolekcje

Od kwietnia 2013 r. startują ekolekcje – bezpłatne zajęcia z zakresu ekologii dla uczniów placówek oświatowych z Bydgoszczy, Torunia oraz wybranych gmin województwa kujawsko-pomorskiego objętych Projektem. Działania edukacyjne będą się odbywały w ramach edukacyjnej kampanii ekologicznej „dalEKOwzroczni”. Głównym celem zajęć będzie przekazanie wiedzy na temat ochrony środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci dowiedzą się jakie są metody postępowania z odpadami, jak można ograniczyć ich ilość i co daje segregacja śmieci. Zadaniem ekolekcji jest również budowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży, iż odpady są cennym źródłem surowców wtórnych i mogą być wykorzystywane jako surowiec energetyczny.

Formy lekcji będą dostosowane do grupy wiekowej uczestników. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani pedagodzy z doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska i biologii. Wsparciem będą atrakcyjne materiały dydaktyczne: animacje, ekoelementarze, gry edukacyjne, filmy i wiele innych. Zajęcia będą się odbywały na terenie szkoły w Mobilnym Laboratorium zwanym Ekobusem. Podczas lekcji dzieciom będzie towarzyszył bohater kampanii „dalEKOwzroczni” – bocian Boguś. Wiedzę z lekcji sprawdzą specjalne konkursy. Dla najlepszych uczniów oraz ich szkół przewidzieliśmy ciekawe nagrody i materiały dydaktyczne.

 

Do udziału w ekolekcjach mogą zgłaszać się przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z trzech powiatów objętych Projektem: bydgoskiego, toruńskiego i nakielskiego (Mrocza). Zgłoszenia przyjmowane będą na udostępnionych przez organizatorów formularzach. Szczegółowe informacje na temat ekolekcji można uzyskać pod adresem: ekolekcje@dalekowzroczni.pl oraz pod numerem telefonu: (052) 33-94-111, w dni powszednie, pomiędzy 8:00 a 16:00.

 

Ekolekcje bezpośrednio organizuje Agencja Partner of Promotion we współpracy z Centrum Promocji i Reklamy Remedia w ramach kampanii edukacyjnej „dalEKOwzroczni”. Kampania jest częścią Projektu pn. „Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego” realizowanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przez Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura.

 

Zapraszamy do polubienia profilu dalEKOwzroczni na Facebooku oraz na stronę www.generacjaczystejenergii.pl

Data: 2013/02/19

Województwo: kujawsko-pomorskie

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2017 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT