Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Darmowe podręczniki – list minister edukacji do dyrektorów szkół

Szefowa MEN napisała do dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów. Chodzi o zapewnienie uczniom darmowych podręczników.

 

„(…)zwracam się do Wszystkich Państwa z prośbą o dołożenie wszelkich starań, aby uczniom klas I, II i IV szkoły podstawowej oraz uczniom klasy I gimnazjum zapewnić ustalone przez szkołę podręczniki i materiały ćwiczeniowe, tak aby mogli z nich korzystać już z początkiem nowego roku szkolnego, zgodnie z określonym w szkole planem zajęć” – pisze Joanna Kluzik-Rostkowska.

Przeczytaj → LIST.

Szefowa MEN przypomina, aby dyrektorzy wzięli pod uwagę, że oprócz czasu niezbędnego na uruchomienie dotacji celowej, odpowiednio wcześnie muszą być również podjęte czynności związane z zamówieniem i zakupem podręczników i materiałów ćwiczeniowych. Wszystko po to, by mogły zostać dostarczone do szkół z początkiem roku szkolnego.

„System udzielania dotacji celowej został skonstruowany na tyle elastycznie, na ile to możliwe w przypadku finansowania zadania zleconego. Każda szkoła ma wpływ na moment otrzymania dotacji” – pisze minister edukacji.

Dodaje, że dyrektorzy szkół już od połowy marca mogli składać do organów prowadzących informację lub wniosek, niezbędne do udzielenia dotacji. Jednostka samorządu terytorialnego mogła otrzymać środki na zakup podręczników już w maju (przekazanie dotacji odbywa się najpóźniej do 15 października).

Joanna Kluzik-Rostkowska zwróciła się także do kuratorów. Poprosiła, by na bieżąco monitorowali realizację tego zadania przez dyrektorów szkół. Zależy jej także na tym, by kuratorzy przypomnieli dyrektorom szkół, którzy nie złożyli jeszcze do swojego organu prowadzącego informacji niezbędnych do uruchomienia dotacji, o jak najszybsze zrobienie tego.

Przypomnijmy, w roku szkolnym 2014/2015 bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe otrzymali uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej. W nadchodzącym roku szkolnym dostaną je nie tylko pierwszoklasiści, ale i uczniowie drugiej i czwartej klasy szkoły podstawowej, a także uczniowie pierwszej klasy gimnazjum.

Rodzicu, sprawdź kiedy Twoje dziecko dostanie darmowe podręczniki!

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2015/07/27

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT