Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Minister edukacji: maturzyści, jestem z Was dumna!

Szefowa MEN oraz dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej we wtorek w Katowicach przedstawili wstępne wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości.

– Tegoroczne wyniki to sukces uczniów. Wszyscy spodziewali się, że nie będzie dobrze. Tymczasem okazało się, że maturzyści poradzili sobie lepiej niż w ubiegłym roku – powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska w trakcie konferencji prasowej w Katowicach. – Dziękuję nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do tego egzaminu – dodała minister edukacji.

Ogólna zdawalność matury w 2015 r. to 74%, czyli o trzy procent więcej niż rok temu. Uczniowie doskonale poradzili sobie z językiem polskim. Średnia zdawalność z tego przedmiotu to 97% (w 2014 r. – 94%).

– Rok temu mówiłam: łatwiej nie będzie. Uczcie się. Cieszę się, że maturzyści wzięli sobie te słowa do serca – mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska. – Bardzo Wam dziękuję i gratuluję wyników. Jestem z nich zadowolona – dodała.

Minister podkreśliła, że tegoroczny wynik cieszy tym bardziej, że uczniowie liceów zdawali nową maturę. – Mieli więcej zadań sprawdzających złożone umiejętności – tłumaczyła szefowa MEN.

Uczniowie techników, którzy zdawali „starą” maturę poradzili sobie z nią lepiej niż ich koledzy rok temu (wynik lepszy o 10%).

Szczegółowe informacje o wynikach przedstawił Marcin Smolik – dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju 2015 roku przystąpiło 275 568 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Maturzyści przystępowali do trzech obowiązkowych egzaminów w części pisemnej i dwóch – w części ustnej. Absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej przystępowali obowiązkowo również do egzaminu z języka tej mniejszości (w obu częściach).

Zobacz więcej informacji o wynikach maturalnych z maja 2015 r.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 

Data: 2015/06/30

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT