Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Minister Edukacji Narodowej na IX Kongresie Obywatelskim
1000 osób z ponad 200 miejscowości z całej Polski spotkało się na Politechnice Warszawskiej, by dyskutować o przyszłości Polski. Wśród panelistów – poza minister edukacji narodowej Joanną Kluzik-Rostkowską - znaleźli się przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, ludzie nauki i kultury, dziennikarze oraz politycy.
- Jak rozwinąć własne skrzydła, to bardzo ważne pytanie dla ministra edukacji. Jeśli rozwinie się skrzydła dobrze w szkole, to na wyższej uczelnia ich już nie przytną – powiedziała w trakcie dyskusji Joanna Kluzik-Rostkowska.
Tegoroczny Kongres był przełomowy z wielu względów. Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii spotkań najliczniejszą grupę wśród uczestników stanowiły osoby w młodym wieku (18-34 lat). Pobity został także rekord liczby miejsc, z których przyjechali uczestnicy Kongresu – w sumie 204 miejscowości z całej Polski. W spotkaniu – wyjątkowo – wzięli udział także Polacy z różnych stron świata, m.in. z Doliny Krzemowej, Londynu, Helsinek czy Hagi.
Motywem przewodnim tegorocznego Kongresu był „Narodowy Coaching", czyli wzajemne uczenie się oraz zachęcanie do refleksji i działania na rzecz dobra wspólnego. Termin ukuty przez organizatorów dotyczy przemian postaw, sposobów myślenia i wzorców działania Polaków.
Wśród mówców Kongresu Obywatelskiego znaleźli się między innymi prof. Jerzy Buzek, Monika Kuszyńska, Łukasz Grass, Mateusz Morawiecki, którzy podkreślali, że wielkim zasobem Polaków – zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i zbiorowym – jest energia.
W ramach sesji plenarnych oraz siedmiu sesji tematycznych uczestnicy dyskutowali o tym, jak uczynić Polskę lepszym miejscem do pracy, życia i rozwoju. Podczas Kongresu o rozwoju kompetencji osobowych i społecznych dyskutowano także sektorowo: w środowisku sądowniczym (np. poprzez naukę rozwiązywania sporów poza salą sądową i otwarcie sądów na potrzeby obywateli) oraz gospodarczym (np. poprzez współpracę czempionów i małych przedsiębiorstw w wejściu na rynki zagraniczne).
To, co stanowi największą wartość Kongresu Obywatelskiego to samo spotkanie – zarówno w sensie fizycznym, jak i mentalnym – różnych środowisk, poglądów, idei w atmosferze otwartości, optymizmu, zaufania i wiary w potencjał ludzi. To jedyne wydarzenie w Polsce, na którym każdy obywatel ma możliwość wypowiedzi przed bardzo zróżnicowanym audytorium.
Organizatorem Kongresów Obywatelskich jest Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2014/10/25
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe