Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Noc Muzeów 2017 – już w tę sobotę zapraszamy do gmachu MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Nocy Muzeów. Na gości czekamy w najbliższą sobotę, 20 maja br., w godzinach od 18:00-1:00.

Główną atrakcją będzie zwiedzanie zabytkowego gmachu ministerstwa przy Al. Szucha 25, w tym gabinetu Ministra Edukacji Narodowej. Uczestnicy Nocy Muzeów będą mieli możliwość poznania historii gmachu. A ta jest burzliwa i niezwykle ciekawa.

To budynek wpisany do rejestru zabytków, w którym w dużym stopniu została zachowana oryginalna forma wnętrz z lat 30. XX wieku. Od 1930 r. swoją siedzibę miało w nim Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Gmach przy Al. Szucha 25 był pierwszą nowo budowaną siedzibą ministerialną w II Rzeczypospolitej przeznaczoną dla resortu obejmującego swoim działaniem najszerszy zakres kultury polskiej, wyznania, nauki i wychowania.

Zapewne dużym zainteresowaniem zwiedzających będą cieszyły się także pokazy grup rekonstrukcyjnych z czasów II wojny światowej, kiedy gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej był siedzibą gestapo, czyli Urzędu Komendanta Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa Dystryktu Warszawskiego.

Mamy nadzieję, że Noc Muzeów będzie niepowtarzalną okazją do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w miejscu, w którym zapadają najważniejsze decyzje dotyczące polskiej edukacji.

Zapraszamy! Do zobaczenia w sobotę!

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2017/05/17

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT