Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

O nauczaniu historii w szkołach – rozmowy w MEN.

Nauczanie historii w szkołach na wszystkich etapach edukacyjnych i obecna podstawa programowa – o tym rozmawiano wczoraj w MEN. W środę wiceminister Maciej Kopeć spotkał się z członkami Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Oprócz kwestii historii w szkole uczestnicy spotkania dyskutowali także o cieszącej się wysoką renomą Olimpiadzie Historycznej organizowanej od 1974 roku. Dzięki trzystopniowym eliminacjom konkurs wyłania szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu.

Członkowie Zarządu Głównego PTH zaprosili oficjalnie wiceministra edukacji Macieja Kopcia do wzięcia udziału w finale 42 Olimpiady w Gdańsku, który zaplanowany jest w dniach 1-4 kwietnia br. Polskie Towarzystwo Historyczne jest stowarzyszeniem historyków polskich, skupiającym zarówno zawodowych historyków, jak i miłośników historii.

Utworzone zostało w 1886 roku we Lwowie z inicjatywy Ksawerego Liskego jako lokalne towarzystwo naukowe. Po roku 1925 stało się towarzystwem ogólnopolskim. PTH inicjuje prace badawcze, jest organizatorem olimpiad i konkursów historycznych.

Popularyzuje historię powszechną, dzieje Polski, poszczególnych miast oraz regionów. Towarzystwo posiada 46 oddziałów i 16 kół terenowych, 8 komisji i ponad 3 tys. członków. Od 2005 roku PTH ma status organizacji pożytku publicznego.

 

 

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Data: 2016/02/18

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT