Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Pakt Społeczny Przeciw Dopalaczom

Dopalacze kradną życie! – to hasło paktu społecznego przeciw dopalaczom. W imieniu MEN podpisała go Urszula Augustyn.

 

Skoordynowanie działań różnych instytucji i organizacji, prowadzonych w walce z dopalaczami – to cel podpisanego w środę paktu.

Jego sygnatariuszami – poza Ministerstwem Edukacji Narodowej – są m.in. premier Ewa Kopacz, ministrowie spraw wewnętrznych, sprawiedliwości, zdrowia, administracji i cyfryzacji, a także rzecznik praw dziecka oraz przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, w tym Związku Harcerstwa Polskiego i Monaru.

Pakt podpisano w środę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

– Dziękuję, że dziś jesteśmy razem. Razem możemy działać skuteczniej – powiedziała w trakcie spotkania wiceminister edukacji Urszula Augustyn.

Podpisanie paktu było inauguracją kampanii „Dopalacze kradną życie”. Jej celem jest uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Akcja ma być skierowana także do rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które mają kontakt z młodzieżą.

Od lipca już ponad 1000 osób zatruło się dopalaczami. Oprócz działań policji, skupionych na zatrzymywaniu osób rozprowadzających narkotyki, przewidziano także działania profilaktyczne i kampanię społeczną.

Inauguracji kampanii towarzyszyła premiera spotu przygotowanego przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Spot będzie emitowany na antenie Telewizji Polskiej.

PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Program skupia się na profilaktyce rówieśniczej (sama młodzież angażując się w działania profilaktyczne, zachęca innych do życia bez uzależnień). PaT skupił w ciągu 10 lat ok. 300 tys. osób. Uczestniczy w niej 90 grup młodzieży w całej Polsce.

Uruchomiony został także profil kampanii „Dopalacze kradną życie” na Facebooku (facebook.com/dopalaczekradnazycie). Będą tam publikowane m.in. aktualności dotyczące akcji, informacje o działaniach policji oraz zdjęcia osób, które dołączyły do naszej inicjatywy.

Ruszyła też mapa inicjatyw antydopalaczowych. Na stronie www.msw.gov.pl/dopalaczekradnazycie zamieszczona została pełna lista podejmowanych lub planowanych działań profilaktycznych związanych z walką z tymi niebezpiecznymi substancjami.

Lista zawiera już prawie 50 inicjatyw prowadzonych przez różne instytucje, w tym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wszystkie osoby, instytucje lub organizacje, które planują przeprowadzenie własnej akcji zachęcamy do zgłaszania się mailowo pod adres dopalaczekradnazycie@msw.gov.pl

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Data: 2015/07/29

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT