Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Podsumowanie projektu „Razem dla Edukacji" z udziałem szefa MEN

W poniedziałek, 21 października br. w Białymstoku minister edukacji Dariusz Piontkowski wziął udział w podsumowaniu II edycji projektu „Razem dla Edukacji". Inicjatywa jest współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach konkursu „Rodzina polonijna”.

Głównym celem projektu „Rodzina polonijna” jest nawiązywanie współpracy między szkołami z Polski, a szkołami z polskim językiem nauczania spoza kraju. Placówki te wchodzą w partnerstwo i wspólnie realizują projekty edukacyjne zarówno dla uczniów, jak i kadry pedagogicznej. Inicjatywy te mogą przybierać różne formy – od szkoleń, warsztatów, zielonych szkół, aż po np. gazetki szkolne, tworzenie scenariuszy i filmów czy projekty wykorzystujące nowe media.

W dwóch pierwszych edycjach „Razem dla Edukacji” wzięło udział ponad 50 par szkół z Polski i z innych krajów, m.in. z Litwy, Białorusi, Ukrainy, USA, Australii czy z Włoch. W sierpniu rozpoczęła się trzecia edycja projektu, która potrwa do września przyszłego roku. Uczestniczy w niej około 30 par szkół. Obecnie trwa nabór na czwartą edycję na lata 2020-2021.

Projekt koordynuje Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przy wsparciu Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. 

Data: 2019/10/21

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT