Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego z udziałem szefowej MEN

Rada Dialogu Społecznego zebrała się w poniedziałek na pierwszym plenarnym posiedzeniu.

 

Prezydent Andrzej Duda w skład Rady Dialogu Społecznego w piątek (11 grudnia) powołał przedstawicieli strony rządowej: dziewięciu ministrów rządu Beaty Szydło, w tym minister edukacji narodowej Annę Zalewską, oraz dwóch wiceministrów.

W poniedziałkowym posiedzeniu – poza członkami Rady – wzięli udział Premier Beata Szydło, a także Marszałkowie Sejmu i Senatu. Na spotkaniu obecna była również szefowa MEN.

– Wierzę głęboko, że to forum, na którym państwo będziecie się spotykali i rozmawiali, przyjmie formę dialogu i tutaj będą się wykuwały najlepsze programy i projekty dla polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskiej gospodarki – mówiła Premier RP.

Podczas pierwszego plenarnego posiedzenia członkowie Rady przyjęli uchwały m.in. w sprawie regulaminu i powołania zespołów problemowych. Rozpatrzono także kilka merytorycznych spraw. Rada omówiła zmiany w prawie zamówień publicznych i powołała zespół doraźny, który będzie zajmował się tymi kwestiami. Członkowie Rady omówili nowe rozporządzenie ministra zdrowia o zasadach udzielenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Rada Dialogu Społecznego zastąpiła Komisję Trójstronną. W skład Rady wchodzi 59 osób – przedstawiciele pracodawców, związkowców, rządu, prezydenta, prezesa Narodowego Banku Polskiego i Głównego Urzędu Statystycznego.

Zadaniem Rady jest prowadzenie dialogu społecznego w celu zapewnienia warunków właściwego rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej. Rada ma także w sposób praktyczny realizować zasadę partycypacji i solidarności społecznej w zakresie stosunków zatrudnienia.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2015/12/14

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT