Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Szefowa MEN uczestniczyła w Godzinie Kodowania

Minister Anna Zalewska uczestniczyła dziś, 4 grudnia br. w Godzinie Kodowania (The Hour of Code) zorganizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego na warszawskiej Pradze.

Godzinę Kodowania poprowadziła Grażyna Chmielewska – laureatka pierwszego miejsca w Europejskim Konkursie Microsoft MIXathon Challenge i współtwórczyni nowej podstawy programowej z informatyki.

W Godzinie Kodowania wzięli udział także: Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, przedstawiciele zarządu dzielnicy Praga Północ oraz uczniowie klasy IV.

– Kodowanie to znak czasu, to nie tylko nauka logicznego myślenia, świetna zabawa, ale także naturalne przygotowywanie się do tego, że jesteśmy w rewolucji 4.0, bo taka jest nasza rzeczywistość – podkreśliła minister Anna Zalewska.

Szefowa MEN dodała, że zadania wykonywane w ramach Godziny Kodowania były stosunkowo łatwe, dlatego każdy uczeń ma szansę je zrealizować.

Prowadząca Godzinę Kodowania podkreślała z kolei, że uczniowie z dużym entuzjazmem przystępują do tego rodzaju zajęć, ucząc się poprzez zabawę.

– Kodowanie to nauka programowania, która odbywa się w sposób intuicyjny, poprzez zabawę. Układamy kod z bloczków, rozwiązujemy różne łamigłówki, w których bohaterami są postaci z różnych popularnych gier, doskonale znane dzieciom. Każdy kod, który jest napisany poprawnie daje im satysfakcję i radość sukcesu – powiedziała Grażyna Chmielewska.

Godzina Kodowania jest inicjatywą edukacyjną, która ma pokazać, że każdy może nauczyć się podstaw programowania, a zdobyte dzięki temu umiejętności będą przydatne w codziennym życiu. Zajęcia nie mają elitarnego charakteru – mogą odbywać się we wszystkich szkołach i są adresowane do każdego ucznia i nauczyciela. Godzina Kodowania odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, który w tym roku potrwa od 4 do 10 grudnia. 

Data: 2017/12/04

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT