Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty KO

Wędrówki przez Chiny – III edycja konkursu

Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów gimnazjów do udziału w III edycji konkursu „Wędrówki przez Chiny”.

Najważniejszym celem konkursu „Wędrówki przez Chiny” jest rozwijanie zainteresowania geografią Chin wśród gimnazjalistów. Głównymi nagrodami dla 3 osób będą czytniki e-booków. Nagrodami dodatkowymi dla uczestników będą nagrody książkowe, natomiast dla nauczycieli prowadzących semestralne kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.

Konkurs „Wędrówki przez Chiny” składał będzie się z 2 etapów. W etapie pierwszym uczniowie mają za zadanie przygotowywanie prezentacji (składającej się z max. 10 slajdów) dotyczącej ich wymarzonej podróży po Chinach. Prezentacja powinna zawierać też dodatkowe elementy: spotkanie z wybraną postacią z chińskiej historii lub mitologii oraz wykorzystanie min. jednego starożytnego chińskiego wynalazku (np. jako narzędzie, środek transportu itp.).

W drugim etapie 10 uczestników, których prezentacje zostaną ocenione jako najlepsze, przedstawi je jury oraz odpowie na pytania jurorów związane z prezentacją (np. o wybraną postać czy wynalazek). Na prezentacje czekamy do 5 maja 2015 roku, zaś finał konkursu odbędzie się 15 maja 2015 o godz. 15:00 roku w siedzibie Instytucie Konfucjusza.

Więcej szczegółów na: www.instytutkonfucjusza.edu.pl 

Data: 2015/04/03

Województwo: śląskie

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT