Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Wkrótce pierwszy etap olimpiad dla gimnazjalistów

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosi w najbliższych dniach konkurs, który ma na celu wyłonić organizatorów olimpiad przedmiotowych dla gimnazjalistów: matematycznej, informatycznej i z języka angielskiego. Pierwszy etap zmagań odbędzie się jeszcze w tym roku.

Pieniądze na organizację olimpiad będą pochodzić z budżetu MEN. Do tej pory działania te finansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu systemowego „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym". Ponieważ projekt ten w grudniu kończy się, MEN wygospodarowało własne środki na finansowanie olimpiad.

Dotychczasowi organizatorzy olimpiad – Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej, Stowarzyszenie Talent i Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu, w ramach trwającego jeszcze projektu, opracują do końca 2014 r. banki zadań z zakresu matematyki, informatyki i języka angielskiego wraz ze szkicami rozwiązań. Materiały będą dostępne na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji – lidera projektu. Ponadto zostaną przeprowadzone seminaria oraz konferencje dla osób zainteresowanych rozwijaniem zdolności uczniów.

W planach są też spoty telewizyjne promujące ideę olimpiad.
 

Data: 2014/09/22

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT