Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel może korzystać z urlopu dla poratowania zdrowia tylko do ostatniego dnia zatrudnienia, czyli do 31 sierpnia 2019 r., ponieważ urlop przysługuje ...

PORADA PRAWNA

07 kwietnia 2019 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Czy dyrektor może przydzielić nauczycielowi urlop dla poratowania zdrowia na okres krótszy niż wskazał lekarz, np. tylko do końca sierpnia, jeśli okres wskazany przez lekarza wybiega poza czas zatrudnienia nauczyciela tzn. na nowy rok szkolny? Nauczyciel ten przed ostateczna decyzją dyrektora o przyznaniu urlopu w trakcie roku szkolnego otrzymał wypowiedzenie z datą obowiązywania od 1 września, która zawiera się w środku okresu urlopu wskazanym przez lekarza.

Nauczyciel może korzystać z urlopu dla poratowania zdrowia tylko do ostatniego dnia zatrudnienia, czyli do 31 sierpnia 2019 r., ponieważ urlop przysługuje „nauczycielowi”, a jest nim tylko osoba zatrudniona w publicznej jednostce oświatowej – art. 73 ust. 1 w zw. z art. 1 ust. 1 pkt 1 KN. Dlatego dyrektor udziela urlopu od dnia wskazanego przez lekarza medycyny pracy do dnia 31 sierpnia 2019 r. - art. 73 ust. 10c i ust. 10i KN. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT