Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W związku z uchyleniem z dniem 26 stycznia 2017 r. art. 36a ust. 14 UoSO, który dawał możliwość przedłużenia kadencji dyrektora przedszkola bez konkursu oraz brakiem...

PORADA PRAWNA

15 maja 2017 Prawo oświatowe

Czy dyrektorowi przedszkola, któremu kończy się kadencja przed 1 września 2017 r. organ może przedłużyć kadencję na podstawie artykułu z art. 235 ust. 3 ustawy przepisy wprowadzające ustawę prawo oświatowe?

W związku z uchyleniem z dniem 26 stycznia 2017 r. art. 36a ust. 14 UoSO, który dawał możliwość przedłużenia kadencji dyrektora przedszkola bez konkursu oraz brakiem przewidzenia w przepisach PWuPO takiej możliwości (art. 235 ust. 3 PWuPO dotyczy wyłącznie dyrektorów sześcioletnich szkół podstawowych przekształcanych w ośmioletnie), organ prowadzący nie może przedłużyć kadencji dyrektora samorządowego przedszkola bez konkursu.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT