Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 98 ust. 1 pkt 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. statut każdej szkoły określa przypadki, w których...

PORADA PRAWNA

19 listopada 2019 Prawo oświatowe

Czy i na jakiej podstawie oraz za co można skreślić ucznia niepełnoletniego uczęszczającego do klasy pierwszej szkoły branżowej będącego absolwentem szkoły podstawowej? Jak przebiega procedura skreślenia ucznia niepełnoletniego?

Na podstawie art. 98 ust. 1 pkt 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. statut każdej szkoły określa przypadki, w których uczeń może zostać skreślony z listy uczniów szkoły. W związku z tym odpowiedzi na pytanie o dopuszczalne przyczyny skreślenia ucznia z listy uczniów należy poszukiwać w postanowieniach statutu konkretnej szkoły, ponieważ ustawodawca ich nie sprecyzował. Procedura skreślenia obejmuje podjęcie uchwały przez radę pedagogiczną w sprawie skreślenia z listy uczniów; zasięgnięcie przez dyrektora opinii samorządu uczniowskiego oraz wydanie przez dyrektora decyzji administracyjnej o skreśleniu ucznia z listy uczniów w przypadku wymienionym w statucie szkoły – art. 68 ust. 2, art. 70 ust. 1 pkt 5 PO. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT