Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie § 6 Rozporządzenia MEN z 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć...

PORADA PRAWNA

17 października 2017 Zatrudnianie (kodeks pracy) Kadry

Czy istnieje jakiś przepis, który określa godziny funkcjonowania opieki świetlicowej podczas dni dyrektorskich. Dodam, że na co dzień szkoła funkcjonuje w godzinach 6:30-17:00, a zajęcia dydaktyczne są od 8:00-14:35. Czy szkoła ma obowiązek zapewnić opiekę aż do godziny 17?

Na podstawie § 6 Rozporządzenia MEN z 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych. Szkoła ma obowiązek informowania rodziców o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych w tych dniach.

Zasadniczo więc, szkoła powinna zapewnić uczniom opiekę na tych samych warunkach, jak w każdym innym dniu pracy (godziny pracy świetlicy szkolnej), chyba że rodzice zadeklarują wcześniejszy odbiór dzieci ze szkoły w tym dniu. Przepisy nie określają liczby godzin realizacji opieki w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, gdyż w każdej szkole mogą być inne potrzeby, np. wynikające z dojazdów uczniów, godzin pracy rodziców, itd. Dni wolne od zajęć dydaktycznych nie są dla nauczycieli dniami wolnymi od pracy, a organizacja zajęć wychowawczo-opiekuńczych w takich dniach należy do obowiązków dyrektora szkoły.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT