Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  W związku z odpowiedzialnością organu prowadzącego za działalność przedszkola, w tym m.in. za zapewnienie warunków działania, wykonywanie remontów i inwestycji,...

PORADA PRAWNA

16 marca 2017 Inne

Czy jest obowiązek przekazywania wszystkich protokołów kontroli, zaleceń pokontrolnych przedszkola dla organu prowadzącego? (np. kontroli pożarowej, sanepidu, inspektora pracy, protokołu kontroli nadzoru budowlanego, zus, urzędu skarbowego, RIO, NIK, itp. - z jakich regulacji prawnych to wynika?

 W związku z odpowiedzialnością organu prowadzącego za działalność przedszkola, w tym m.in. za zapewnienie warunków działania, wykonywanie remontów i inwestycji, zapewnienie prawidłowego finansowania etatów pracowników i wydatkowania środków publicznych (art. 5 ust. 7 UoSO), organ może mieć wgląd na swój wniosek w dokumentację podaną w pytaniu lub obowiązek jej bieżącego przekazywania może zostać określony w statucie np. jako zadanie dyrektora (art. 60 ust. 1 pkt 3 i 5, art. 84 ust. 2 pkt 3 i 5 UoSO). Z § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6,p oz. 69 z późn. zm.) dyrektor przekazuje organowi prowadzącemu protokół kontroli bhp przeprowadzanej co najmniej raz w roku.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2017 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT