Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Jeżeli nauczyciel jest zatrudniony w gimnazjum prowadzonym przez jednostkę samorządu terytorialnego, należy jemu zaproponować obniżenie wymiaru zatrudnienia z...

PORADA PRAWNA

16 maja 2017 Kadry

Czy można przenieść nauczyciela wychowania fizycznego (kontraktowy) zatrudnionego na czas nieokreślony w wymiarze 18/18 etatu z obecnego gimnazjum do innej szkoły podstawowej w tej samej miejscowości za jego zgodą, mając do zaproponowania w nowej szkole wymiar etatu 14/18? - Czy w związku ze zmniejszonym etatem powinnam już w maju wraz z przeniesieniem podpisać z Panią wypowiedzenie zmieniające w którym określę nowy wymiar czasu pracy? - Czy jednak nauczyciel powinien rozwiązać stosunek pracy w obecnym gimnazjum, by móc podpisać nową umowę w szkole podstawowej ale już ze zmniejszonym etatem tj. 14/18?

 Jeżeli nauczyciel jest zatrudniony w gimnazjum prowadzonym przez jednostkę samorządu terytorialnego, należy jemu zaproponować obniżenie wymiaru zatrudnienia z pouczeniem, że w ciągu 7 dni może wyrazić zgodę (art. 225 ust. 2, 4 i 5 PWuPO). Jeśli nauczyciel się zgodzi, dyrektor szkoły podstawowej przenosi go do swojej szkoły za zgodą nauczyciela, który nadal pozostanie pracownikiem gimnazjum (art. 18 ust. 1 i 4 KN w zw. z art. 220 ust. 1 pkt 1 PWuPO). Takie przeniesienie jest niemożliwe w szkole niesamorządowej – nauczyciel najpierw powinien zostać zwolniony w gimnazjum (za porozumieniem stron lub za wypowiedzeniem – art. 30 § 1 pkt 1 i 2 KP) oraz następnie zatrudniony na część etatu w szkole podstawowej. Również w gimnazjum samorządowym stosunek pracy nauczyciela może zostać rozwiązany w trybie porozumienia stron (art. 27 ust. 3 w zw. z art. 23 ust. 4 KN) oraz może być zawarta nowa umowa w szkole podstawowej (art. 10 ust. 4 KN).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT