Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nie ma podstaw do tego, aby zatrudniać nauczyciela do 31 sierpnia. Nauczyciel zatrudniony od stycznia nabędzie prawo do urlopu w wymiarze proporcjonalnym do określonego w...

PORADA PRAWNA

21 grudnia 2018 Kadry

Czy można zatrudnić nauczyciela od 15.01.2019r. do 31.08.2019r. na zastępstwo. Czy tylko umowa może być zawarta do 21.06.2019r. Najprawdopodobniej będzie możliwość dalszego zatrudnienia nauczyciela od 01.09.2019r. Proszę o odpowiedź.

Nie ma podstaw do tego, aby zatrudniać nauczyciela do 31 sierpnia. Nauczyciel zatrudniony od stycznia nabędzie prawo do urlopu w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć, a więc za 6 miesięcy (34 dni) - art. 64 ust. 5 Karty Nauczyciela. Podczas ferii zimowych wykorzysta już 14 dni urlopu. W związku z zatrudnieniem do końca zajęć szkolnych na podstawie art. 10 ust. 7 Karty Nauczyciela, będzie mu przysługiwał ekwiwalent za niewykorzystaną część urlopu - art. 66 ust. 2 KN.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT