Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który wystawił ocenę proponowną dopuszczającą może na koniec roku szkolonego wystawić ocenę niedostateczną.
Przewidywane odpowiednio przez nauczycieli lub wychowawców roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych nie są ocenami ostatecznymi, a to oznacza, że możliwe jest zarówno poprawienie takich ocen, jak i ich obniżenie.
Zgodnie z art. 44g ust. 1 ustawy z 7.09.1991 r. o systemie oświaty, przed rocznym klasyfikacyjnym zebraniem rady pedagogicznej nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne oraz wychowawca oddziału informują ucznia i jego rodziców o przewidywanych dla niego rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i przewidywanej rocznej ocenie klasyfikacyjnej zachowania, w terminie i formie określonych w statucie szkoły. Jednak na podstawie art. 44h ust. 7 u.s.o. ostateczne są dopiero roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych ustalone przez nauczycieli prowadzących poszczególne zajęcia edukacyjne oraz ustalone przez wychowawców oddziałów roczne oceny klasyfikacyjne zachowania. Zatem przewidywane odpowiednio przez nauczycieli lub wychowawców roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych nie są ocenami ostatecznymi, a to oznacza, że możliwe jest zarówno poprawienie takich ocen, jak i ich obniżenie. Wprawdzie z art. 44b ust. 6 u.s.o. wynika, że wewnątrzszkolne ocenianie musi obejmować jedynie ustalanie warunków i trybu otrzymania wyższych niż przewidywane rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych, to jednak w mojej ocenie nie oznacza to, że wewnątrzszkolne ocenianie nie może również obejmować warunków otrzymania niższych niż przewidywane roczne oceny klasyfikacyjne.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy przyjmując ucznia z ośrodka wychowawczego czy możemy prosić od wychowawców/prawnych opiekunów takich danych dziecka jak: imiona, nazwiska i adresy rodziców dzieci, czy mają prawa rodzicielskie. Jakie dane wpisujemy do księgi uczniów; dane rodziców (którzy mogą mieć ograniczone prawa rodzicielskie i ich adresy czy też prawnych opiekunów np. ustanowionych sądownie)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podstawę prawną w związku z koniecznością skreślenia z listy ucznia prywatnej szkoły podstawowej z powodów zatajenia przez rodziców informacji o demoralizacji dziecka i leczeniu psychiatrycznym.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dla klasy IV szkoły podstawowej do dotychczas prowadzonego arkusza ocen dołączamy cały arkusz ocen na wzorze nr 33 lub 44 w latach szkolnych 2019/2020 i 2020/2021?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie zmiany w dokumentacji przedszkola niepublicznego należy wprowadzić w związku z wejściem w życie przepisów RODO?
Czy pracownicy muszą przejść specjalne szkolenie z tego zakresu?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń (liceum, klasa I) posiada orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania i o potrzebie kształcenia specjalnego ("niepełnosprawność ruchowa uzasadnia potrzebę do kształcenia specjalnego z zapewnieniem dodatkowej pomocy"). Ile godzin nauczania indywidualnego mu przysługuje?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe