Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne TAK – o ile nauczyciel ten ukończył specjalizację OLIGOFRENOPEDAGOGIKA. Aktualnie obowiązujące rozporządzenie MEN w sprawie kwalifikacji …. - jak również projekt...

PORADA PRAWNA

Czy nauczyciel po pedagogice specjalnej ma kwalifikacje do pełnienia roli nauczyciela wspomagającego ucznia z niepełnosprawnościami sprzężonymi (intelektualna w stopniu lekkim i afazja)?

TAK – o ile nauczyciel ten ukończył specjalizację OLIGOFRENOPEDAGOGIKA. Aktualnie obowiązujące rozporządzenie MEN w sprawie kwalifikacji …. - jak również projekt nowelizacji tego rozporządzenia poddany w chwili obecnej konsultacjom społecznym - jednoznacznie mówi, że tzw. nauczycielem wspomagającym organizację kształcenia specjalnego ucznia z niepełnosprawnością może być osoba legitymująca się kwalifikacjami z zakresu pedagogiki specjalnej odpowiadającymi rodzajowi niepełnosprawności ucznia.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT