Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel technikum (oprócz nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych lub praktycznej nauki zawodu) musi posiadać tytuł magistra, zgodnie z § 3 ust. 1 i 2 i § 6...

PORADA PRAWNA

16 września 2019 Awans zawodowy

Czy nauczyciel zatrudniony w technikum, nieposiadający jeszcze tytułu magistra, może w tym roku rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego?

Nauczyciel technikum (oprócz nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych lub praktycznej nauki zawodu) musi posiadać tytuł magistra, zgodnie z § 3 ust. 1 i 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.), a bez posiadania pełnych kwalifikacji nie może rozpocząć stażu (art. 9b ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.). Natomiast staż może realizować nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych z tytułem licencjata lub nauczyciel praktycznej nauki zawodu. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT