Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Ograniczenie etatu nauczycielowi mianowanemu następuje na jeden rok szkolny. Wskazuje na to fakt, że rozwiązanie stosunku pracy lub ograniczenie etatu może nastapić w...

PORADA PRAWNA

09 sierpnia 2012 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Czy nauczyciel zatrudniony z mianowania, który już wyraził zgodę na zniżkę godzin, może w kolejnym roku szkolnym zostać zwolniony z art. 20 KN? Czy jest to możliwe, jeżeli ma się pełny etat?

Ograniczenie etatu nauczycielowi mianowanemu następuje na jeden rok szkolny. Wskazuje na to fakt, że rozwiązanie stosunku pracy lub ograniczenie etatu może nastapić w związku ze zmianami organizacyjnymi. Organizacja szkoły określona jest w arkuszu organizacyjnym, a ten sporządzany jest właśnie na jeden rok szkolny. Mimo, że można znać prognozy demograficzne i mniej więcej wyobrazić sobie jak będą wyglądały następne lata, dyrektor nie jest w stanie przewidzieć wszystkich zmian w kolejnych latach, a przecież ktoś na z nauczycieli może mieć dłuższe zwolnienie lekarskie, urlop dla poratowania zdrowa, ktoś może wnioskować o urlop bezpłatny, macierzyński, wychowawczy, itd. Proszę zauważyć, że dzięki instytucji ograniczenia wymiaru etatu do 1/2, nauczyciel nie traci zatrudnienia przez mianowanie, jest to więc wyjątek od ogólnej zasady wynikającej z art. 10 ust. 5 pkt. 6, który uzależnia zatrudnienie przez mianowanie od istnienia warunków do zatrudnienia nauczyciela w szkole w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony.

Po roku ograniczenia etatu, jeżeli dla danego nauczyciela mianowanego nie ma godzin, należy albo ponownie zaproponować ograniczenie etatu albo zwolnić go z art. 20 KN.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT