Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy UoSO, ustawy z dnia 14.12.2016 r. – Prawo oświatowe, Dz.U. z 2017 r., poz. 59, ani rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie...

PORADA PRAWNA

18 maja 2017 Prawo oświatowe

Czy nazwa placówki zespól szkół publicznych w skład którego wchodzi szkoła i przedszkole musi zmienić się na zespół szkolno -przedszkolny?

Przepisy UoSO, ustawy z dnia 14.12.2016 r. – Prawo oświatowe, Dz.U. z 2017 r., poz. 59, ani rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli, Dz.U. z 2017 r., poz. 649 nie określają sposobu ustalania nazwy zespołu jednostek oświatowych co oznacza, że włączenie przedszkola do zespołu „szkół” nie obliguje do zmiany nazwy zespołu na „szkolno – przedszkolny”. Natomiast w samej nazwie przedszkola oprócz nazwy tego przedszkola, należy zamieścić nazwę zespołu (§ 1 ust. 8 ww. rozporządzenia).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2017 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT