Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej nie daje kwalifikacji do zajmowania stanowiska wychowawcy internatu. Natomiast nauczyciel, który posiada...

PORADA PRAWNA

12 lipca 2017 Kadry

Czy osoba zatrudniona od 1 września 2004 roku posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-wychowawcy w internacie szkoły ponadgimnazjalnej, która: 1. ukończyła studia wyższe magisterskie na kierunku wychowanie techniczne - mgr wychowania technicznego, 2. ukończyła studia podyplomowe w zakresie informatyki dla nauczycieli, 3. ukończyła 270 godzinny kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej.

Kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej nie daje kwalifikacji do zajmowania stanowiska wychowawcy internatu. Natomiast nauczyciel, który posiada kwalifikacje wystarczające do pracy w danej szkole ponadgimnazjalnej na stanowisku nauczyciela przedmiotu – w omawianym przypadku z informatyki (studia magisterskie na dowolnym kierunku oraz studia podyplomowe z informatyki), może zajmować stanowisko wychowawcy internatu w tej szkole (§ 24 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli, Dz. U. z 2015 r., poz. 1264 z późn. zm.; § 24 pkt 3 projektu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12295107).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT