Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przedłużenie umowy o pracę osoby niebędącej nauczycielem wymagałoby ponownego uprzedniego uzyskania przez dyrektora zgody kuratora oświaty; skoro bowiem kurator wyraził...

PORADA PRAWNA

Czy osobie niebędącej nauczycielem zatrudnionej za zgodą Kuratorium ze względu na brak kwalifikacji na umowie kodeksowej można wydłużyć umowę zawartą do 26.06.2020 r. o 6 dni przysługującego urlopu wypoczynkowego?

Przedłużenie umowy o pracę osoby niebędącej nauczycielem wymagałoby ponownego uprzedniego uzyskania przez dyrektora zgody kuratora oświaty; skoro bowiem kurator wyraził zgodę na zatrudnienie do dnia 26 czerwca 2020 r. to dyrektor bez kolejnej zgody nie może prawidłowo wydłużyć zatrudnienia pracownika zatrudnionego do prowadzenia zajęć z uczniami – art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2020 r., poz. 910. Jeżeli zgoda nie zostanie uzyskana do dnia 26 czerwca 2020 r., w tym dniu umowa o pracę ulegnie rozwiązaniu i należy wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, zgodnie z art. 30 § 1 pkt 4 i art. 171 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT