Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Za czas urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciel zarówno w placówce feryjnej, jak i nieferyjnej nie traci prawa do urlopu wypoczynkowego, a więc jego termin ulega...

PORADA PRAWNA

07 kwietnia 2019 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Czy prawo zabrania dyrektorowi wręczenia wypowiedzenia nauczycielowi zatrudnionemu z mianowania np. w marcu lub w kwietniu, czyli przed zaopiniowaniem i zatwierdzeniem arkusza, jeśli pewnym jest, że nie ma dla niego żadnych godzin w nowym roku szkolnym i jeśli równocześnie istnieje realne przypuszczenie, ze nauczyciel może w maju skorzystać z dłuższego zwolnienia lekarskiego w celu uniknięcia obowiązku odebrania wypowiedzenia z pracy?

Za czas urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciel zarówno w placówce feryjnej, jak i nieferyjnej nie traci prawa do urlopu wypoczynkowego, a więc jego termin ulega przesunięciu: z ferii jako urlop uzupełniający (o ile nauczyciel w roku kalendarzowym nie wykorzystał 56 dni) oraz w placówce nieferyjnej na termin późniejszy niż przewidziany w planie urlopowym – art. 66 ust. 1 i art. 66a ust. 1 i 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT