Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Art. 67a UoSO, który daje samorządowym jednostkom oświatowym możliwość prowadzenia stołówek w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych, w...

PORADA PRAWNA

14 marca 2017 Inne

Czy szkoła publiczna samorządowa może przygotowywać i wydawać obiady na wynos dla uczniów szkół niepublicznych (jednakowa cena dla wszystkich uczniów) ?

 Art. 67a UoSO, który daje samorządowym jednostkom oświatowym możliwość prowadzenia stołówek w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych, w szczególności wspierania prawidłowego rozwoju swoich uczniów, nie ogranicza (nie zabrania) jednocześnie świadczenia usług związanych z wyżywieniem na rzecz innych podmiotów niż uczniowie: nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, a także osób z zewnątrz – np. uczniów innych szkół. Zwolniona z VAT jest jedynie sprzedaż posiłków na rzecz własnych uczniów i pracowników pedagogicznych, natomiast od usług świadczonych na rzecz pozostałych osób (w tym uczniów z innych szkół), powstaje obowiązek podatkowy, co w praktyce oznacza, że ich posiłki powinny być droższe (art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, Dz. U. z 2016 r., poz. 710; interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 23.07.2013 r., IPTPP2/443-411/13-4/AW, www.epodatnik.pl).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT