Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne   Zarówno uczniowie, jak i Rada Rodziców nie mają uprawnień do prowadzenia w szkole sklepiku szkolnego. Jest to działalność gospodarcza, którą może prowadzić...

PORADA PRAWNA

09 maja 2012 Prawo oświatowe

Czy w szkole podstawowej może funkcjonować sklepik szkolny prowadzony przez uczniów pod nadzorem nauczyciela? Uzyskane fundusze gromadzone byłyby na książeczce SKO, z przeznaczeniem na wsparcie szkolnych wycieczek i konkursów. Czy ewentualnie taką działalność można powierzyć Radzie Rodziców?

 

Zarówno uczniowie, jak i Rada Rodziców nie mają uprawnień do prowadzenia w szkole sklepiku szkolnego. Jest to działalność gospodarcza, którą może prowadzić podmiot zewnętrzny. Zgodnie z Ustawą o systemie oświaty, w celu wspierania działalności statutowej szkoły lub placówki, rada rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł, przy czym nie może to być działalność gospodarcza.

Jedynym sposobem na prowadzenie sklepiku przez uczniów jest stworzenie Spółdzielni Uczniowskiej. Takie spółdzielnie działaja w wielu szkołach przy pomocy Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT