Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W odniesieniu do szkół dla młodzieży używa się określenia półrocze lub okres, a dla policealnych – semestr w odniesieniu do wystawiania ocen (art. 44b ust. 6 UoSO),...

PORADA PRAWNA

26 stycznia 2017 Prawo oświatowe

Czym się różni semestr od półrocza w przedszkolu? Którego sformułowania należy używać?

W odniesieniu do szkół dla młodzieży używa się określenia półrocze lub okres, a dla policealnych – semestr w odniesieniu do wystawiania ocen (art. 44b ust. 6 UoSO), natomiast obowiązujące przepisy nie dokonują takiego rozróżnienia w odniesieniu do przedszkoli, z tego względu do tych placówek są to pojęcia potoczne i mogą być stosowane zamiennie, choć w praktyce częściej spotyka się sformułowanie „półrocze”. 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2017 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT