Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Jeżeli do ostatniego dnia zatrudnienia pracownice spełnią warunki regulaminu ZFŚS i złożą wnioski o przyznanie świadczeń zgodne z tym regulaminem, mogą im zostać...

PORADA PRAWNA

Dwóm paniom z obsługi, które przepracowały w szkole po 2 lata nie będą przedłużone umowy o pracę, odchodzą z końcem czerwca 2020 r. Na początku lipca 2020 r. z ZFŚS będą wypłacane tzw. "wczasy pod gruszą". Czy te dwie panie też są uprawnione do skorzystania z tego świadczenia?

Jeżeli do ostatniego dnia zatrudnienia pracownice spełnią warunki regulaminu ZFŚS i złożą wnioski o przyznanie świadczeń zgodne z tym regulaminem, mogą im zostać wypłacone już po zakończeniu ich zatrudnienia. Przyznawanie świadczeń socjalnych jest uzależnione od sytuacji życiowej, rodzinnej i majątkowej (od spełniania tzw. kryterium socjalnego) oraz od spełnienia warunków regulaminowych, a nie od okresu zatrudnienia u pracodawcy w danym roku – art. 8 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1352 ze zm.). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT