Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Egzamin poprawkowy się nie odbył, ponieważ uczeń nie stawił się i nie usprawiedliwił nieobecności. W związku z tym w arkuszu ocen należy w miejscu przeznaczonym na...

PORADA PRAWNA

01 sierpnia 2022 Prawo oświatowe

Jaką datę należy wpisać do arkusza ocen i na świadectwie uczniowi, który nie przyszedł na egzamin poprawkowy i nie dostarczył usprawiedliwienia?

Egzamin poprawkowy się nie odbył, ponieważ uczeń nie stawił się i nie usprawiedliwił nieobecności. W związku z tym w arkuszu ocen należy w miejscu przeznaczonym na informacje o egzaminach wstawić poziomą kreskę, ponieważ zaplanowany termin egzaminu nie stanowi podstawy wpisów w dokumentacji (§ 17 ust. 3 i 10 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków, Dz.U. z 2019 r., poz. 1700 ze zm.). Według załączników do ww. rozporządzenia, w arkuszu ocen wpisuje się datę uchwały rady pedagogicznej dotyczącej promowania albo niepromowania albo uchwałę rady pedagogicznej dotyczącą ukończenia albo nieukończenia szkoły. Należy więc podać datę uchwały, jaką rzeczywiście podjęła rada pedagogiczna w odniesieniu do danego ucznia (np. o niepromowaniu, gdy podjęto ją przed planowanym terminem egzaminu poprawkowego).

Zgodnie z § 17 ust. 6 ww. rozporządzenia, jako datę wydania świadectwa szkolnego przyjmuje się datę zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Nie zachodzi sytuacja wymieniona w § 17 ust. 7 ww. rozporządzenia, w której uczeń przystąpił do egzaminu poprawkowego i po tym terminie rada pedagogiczna podjęła uchwałę w sprawie wyników promocji ucznia, która mogłaby stanowić podstawę wpisu w dokumentacji. W związku z tym jako datę wydania świadectwa promocyjnego należy wpisać ostatni dzień zajęć dydaktycznych. Z kolei nie wydaje się świadectwa w ostatniej klasie szkoły, ponieważ nie potwierdza się świadectwem nieukończenia szkoły.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT