Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm., organ prowadzący szkołę wykonywanie czynności w...

PORADA PRAWNA

Jaką podstawę prawną należy zastosować do decyzji osoby prowadzącej niepubliczną szkołę podstawową w sprawie wynagrodzenia dyrektora szkoły będącego jednocześnie organem prowadzącym za prowadzenie zajęć lekcyjnych?

Na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm., organ prowadzący szkołę wykonywanie czynności w sprawach z zakresu prawa pracy w stosunku do dyrektora szkoły, w tym dotyczące przyznania wynagrodzenia. Z braku innej regulacji, przepis ten należy stosować także w sytuacji, gdy organem prowadzącym i dyrektorem jest ta sama osoba fizyczna, która nie może zatrudnić samej siebie na umowę o pracę, a organ prowadzący decyduje o wysokości wynagrodzenia dyrektora szkoły. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT