Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepis art. 9e ust. 1 KN nie przewiduje możliwości łączenia stażu nauczyciela i dyrektora w celu ubiegania się o awans nauczyciela dyplomowanego. Z art. 9e ust. 1 KN wprost...

PORADA PRAWNA

15 maja 2018 Awans zawodowy

Jakie dokumenty musi złożyć nauczyciel w przedszkolu ubiegający się o stopień nauczyciela dyplomowanego,jeśli odbywa staż łączony tzn. rok stażu jako nauczyciela, a dwa lata jako dyrektor? Czy musi napisać aneks do planu rozwoju?

Przepis art. 9e ust. 1 KN nie przewiduje możliwości łączenia stażu nauczyciela i dyrektora w celu ubiegania się o awans nauczyciela dyplomowanego. Z art. 9e ust. 1 KN wprost wynika, że stanowisko dyrektora musi być zajmowane nieprzerwanie 3 lata, nauczyciel powinien legitymować się wyróżniającą oceną pracy oraz muszą upłynąć 4 lata od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego, aby możliwe było złożenie wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. W tym przypadku rozpoczęcie stażu jest niemożliwe. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT