Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Należy przede wszystkim porozmawiać z nauczycielem i wysłuchać jego wyjaśnień. Nauczyciel powinien wyjaśnienie także złożyć na piśmie. Dyrektor będzie podejmował...

PORADA PRAWNA

21 kwietnia 2015 Inne

Jakie kroki powinien podjąć dyrektor w sytuacji zgłoszenia na piśmie, przez rodzica, faktu naruszenia godności osobistej ucznia, której dopuścił się nauczyciel w obecności innych uczniów ?

Należy przede wszystkim porozmawiać z nauczycielem i wysłuchać jego wyjaśnień. Nauczyciel powinien wyjaśnienie także złożyć na piśmie. Dyrektor będzie podejmował decyzje, jeśli będzie miał dokładny ogląd sytuacji i pewność co do słuszności i prawdy wniesionych zarzutów. Musi wykazać się obiektywizmem. Jeśli będzie taka potrzeba: należy podjąć rozmowy z każdym z uczniów (osobno, dyskretnie), sporządzając notatkę służbową. Każdy z uczniów powinien być uświadomiony o konieczności mówienia prawdy. Znane bowiem są przypadki pomawiania nauczycieli przez uczniów. Następnie należy ustosunkować się na piśmie do skargi rodzica.

Podstawa prawna: Karta Nauczyciela z 26.01.1982 r. (ze zm.), w szczególności art. 6.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT