Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 15 ust. 6 w zw. z ust. 2 – 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2020 r., poz. 910, w przypadku zatrudnienia osoby posiadającej...

PORADA PRAWNA

21 marca 2021 Kadry

Jesteśmy szkołą feryjną. Osoba, która posiada przygotowanie pedagog dla instruktorów praktycznej nauki zawodu w wymiarze 48 godz. z dnia 22.08.2019 r., dyplom mistrza w zawodzie oraz doświadczenie zawodowe uznane przez dyrektora może być zatrudniona w szkole za zgodą organu prowadzącego, jeśli tak to jaka podstawa prawna powinna być zawarta w umowie? Czy taka umowa zalicza się do limitu umów z kodeksu pracy? Czy umowy z instruktorami praktycznej nauki zawodu w systemie dualnym, którzy prowadzą zajęcia z uczniami np. w hotelach podlegają do limitu? Czy takim osobą wypłaca się świadczenie urlopowe z funduszu ZFSS gdy prowadza zajęcia 3 razy w tyg.? (regulamin ZFSS znajduje się zapis, że musi być wniosek urlopowy na 14 dni kalendarzowych)

Na podstawie art. 15 ust. 6 w zw. z ust. 2 – 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2020 r., poz. 910, w przypadku zatrudnienia osoby posiadającej przygotowanie zawodowe uznane przez dyrektora szkoły za odpowiednie do prowadzenia zajęć z zakresu kształcenia zawodowego, zatrudnienie tej osoby następuje za zgodą organu prowadzącego na podstawie umowy o pracę według ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320, z tym że do tej osoby stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć edukacyjnych nauczycieli oraz ustala się jej wynagrodzenie nie wyższe niż 184% kwoty bazowej, określanej dla nauczycieli corocznie w ustawie budżetowej. Taka umowa jest wliczana do limitu umów o pracę na czas określony (3 umowy lub 33 miesiące) bez względu na system praktycznej nauki zawodu, jeśli nie jest zawierana np. na zastępstwo albo z obiektywnych przyczyn leżących po stronie pracodawcy, z których wynika brak dysponowania wolnym stanowiskiem na czas nieokreślony – art. 251 § 1 i § 4 pkt 1 i 4 KP. Bez względu na wymiar zatrudnienia wszyscy pracownicy korzystają ze świadczeń socjalnych – art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz.U. z 2020 r., poz. 1070). W przypadku świadczenia uzależnionego od korzystania wypoczynku przez 14 dni należy rozumieć taką sytuację, że pracownik niepełnoetatowy w obowiązujących go dniach i godzinach pracy przez 2 tygodnie kalendarzowe wykorzystuje urlop powodujący, że przez ten czas będzie nieobecny w pracy, czyli w sytuacji podanej w pytaniu – przez 6 dni roboczych przypadających w dwóch kolejnych tygodniach kalendarzowych.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT