Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przeniesienia nauczyciela dokonuje dyrektor tej szkoły, w której nauczyciel ma wykonywać zadania po przeniesieniu, za zgodą dyrektora szkoły zatrudniającej nauczyciela oraz...

PORADA PRAWNA

23 sierpnia 2018 Kadry

Kto powinien najpierw wystąpić z wnioskiem o przeniesienie nauczyciela z urzędu. Czy najpierw występuje z wnioskiem dyrektor szkoły do której ma być przeniesiony do dyrektora szkoły w której jest zatrudniony czy dyrektor w której nauczyciel jest zatrudniony do dyrektora szkoły do której ma być przeniesiony?

Przeniesienia nauczyciela dokonuje dyrektor tej szkoły, w której nauczyciel ma wykonywać zadania po przeniesieniu, za zgodą dyrektora szkoły zatrudniającej nauczyciela oraz za zgodą nauczyciela – art. 18 us. 1 i 4 ustawy z 26.01.1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r., poz. 967). W związku z tym dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma zostać przeniesiony, zwraca się o zgodę do dyrektora szkoły zatrudniającej nauczyciela oraz do nauczyciela. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT