Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zwolnienie od pracy określone w art. 188 kodeksu pracy dotyczy każdego stosunku pracy - zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze oraz w przypadku dodatkowego zatrudnienia....

PORADA PRAWNA

05 października 2016 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Mam pytanie dotyczące opieki nad dzieckiem zdrowym. Co w przypadku nauczyciela zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasy pracy i nauczyciela dla którego nie jesteśmy głównym miejscem pracy?

Zwolnienie od pracy określone w art. 188 kodeksu pracy dotyczy każdego stosunku pracy - zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze oraz w przypadku dodatkowego zatrudnienia. Przepisy nie ograniczają w żaden sposób tego zwolnienia.

Jeżeli zwolnienie od pracy wykorzystywane jest w dniach, to bez względu na wymiar zatrudnienia, przysługują dwa dni w roku. Jedynie w przypadku zwolnienia w wymiarze godzinowym, pracownikowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze zwolnienie ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy (niepełną godzinę zwolnienia od pracy zaokrągla się w górę do pełnej godziny), np. 1/2 etatu - 8 godzin, 1/4 etatu - 4 godziny, 10/18 (0,56) - 9 godzin, itd.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT