Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Regulaminy oraz statut to dokumenty, które powinny być udostępnione powszechnie, np. na stronie www. Organ prowadzący może i wg mojej opinii powinien mieć wgląd do tych...

PORADA PRAWNA

09 marca 2018 Prawo oświatowe

Na jakiej podstawie prawnej organ prowadzący szkołę kontroluje dokumentację z kontroli zarządczej np.: statut, regulaminy obowiązujące w szkole, zarządzenia dyrektora. Czy istnieje jakaś podstawa prawna że dyrektor może nie udostępnić dokumentów szkoły?

Regulaminy oraz statut to dokumenty, które powinny być udostępnione powszechnie, np. na stronie www. Organ prowadzący może i wg mojej opinii powinien mieć wgląd do tych dokumentów. System kontroli zarządczej obowiązuje w jednostkach sektora finansów publicznych, więc także w szkołach, dla których organem prowadzącym jest jst. Oczywiste zatem jest, że organ prowadzący w ramach zadań, o których mowa w ustawie może mieć wgląd do dokumentów w kontekście tej ustawy.

Podstawa prawna: Ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (ze zm.).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT