Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Obowiązek podjęcia przez nauczyciela pracy w innej szkole w celu uzupełniania etatu nakłada organ prowadzący szkołę, a nie jej dyrektor (art. 18 Karty...

PORADA PRAWNA

12 maja 2015 Kadry

Na podstawie jakiego przepisu dyrektor szkoły może zmusić nauczyciela do uzupełniania etatu w innej miejscowości (placówce), podając jako główny powód wytypowania jego osoby, posiadanie przez nauczyciela prawa jazdy i możliwość dojazdu?

Obowiązek podjęcia przez nauczyciela pracy w innej szkole w celu uzupełniania etatu nakłada organ prowadzący szkołę, a nie jej dyrektor (art. 18 Karty Nauczyciela).

Głównym powodem wytypowania nauczyciela do uzupełniania etatu nie może być posiadanie przez niego prawa jazdy i samochodu. Głównym powodem, dla którego nauczyciel ma uzupełniać etat jest brak godzin dla nauczyciela w danym roku szkolnym, czyli mowa o takim nauczycielu, któremu ogranicza się wymiar zatrudnienia. O tym, któremu nauczycielowi ograniczyć etat decyduje dyrektor szkoły, biorąc pod uwagę te same kryteria, co w przypadku zwalniania nauczycieli. Organ prowadzący, będąc w posiadaniu projektów organizacyjnych ze wszystkich szkół, może zdecydować o nałożeniu obowiązku podjęcia pracy w innej szkole w celu uzupełniania etatu.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT